prasok-maca-cervena-bio-raw-100g

Prášok Maca čierna BIO RAW 100g

5.87 s DPH

Množstvo:

Kategórie: , , .
Brands

Popis

Maca (Lepidium meyenii) je koreňová rastlina v tvare reďkovky alebo kvaky, ktorá rastie vysoko v andských horách, kde ju miestni obyvatelia hojne využívajú ako zeleninu i bylinu už po stáročia. Maca je známa tiež ako peruánsky ženšen, ktorý priaznivo ovplyvňuje organizmus u žien v období menopauzy. Prášok Maca zvyšuje energiu a dodáva pocit nasýtenia, je teda vhodný aj pri diétach. Už pred viac ako 2000 rokmi bola základnou súčasťou jedálneho lístka pôvodných obyvateľov Peru, ktorý využívalijej schopnosť, posielneniu organizmu, zvýšenie energie, vytrvalosti a sily.

Maca obsahuje 60-70% sacharidov vrátane vlákniny, zanedbateľné množstvo tuku a vysoko kvalitného rastlinného proteinu, zloženého z 19 aminokyselin vrátane 7 esenciálnych.

Prášok z koreňov Maca obsahuje vitamíny (vitamín B1, B2, B6 a C), minerálne látky (vápnik, horčík, zinok, železo), enzýmy, všetky esenciálne aminokyseliny a takmer 60 fytochemikálií. Obsahuje mastné kyseliny (kyselina linolénová, palmitová, olejová), z fytochemikálií glukozinoláty a makamidy. Nájdete v ňom veľa bielkovín, prevažne vo forme aminokyselín, ktoré sú nevyhnutné pre bunkové funkcie.

POUŽITIE: priama spotreba – do jogurtov, čaju, kokteilov, domácich džemov, vývarov, pudingov a čerstvých džúsov. Prísada do dezertov a koláčov. Kulinárskym zážitkom je zmiešať prášok s kakaom alebo s čokoládovými dobrotami. Bežne sa pridáva do krémov alebo prídavok do teplých a studených nápojov. Je žiaduca prísada do bezlepkových potravín.

DÁVKOVANIE:
1 čajová lyžička denne (zmiešajte s vodou) – najlepšie ráno pri raňajkách
odporúča sa po mesiaci užívania týždeň vynechať

ZLOŽENIE: 100% BIO koreň Maca

 
NUTRIČNÉ HODNOTY  v 100 g výrobku / v 5 g

Energie 337 kcal / 1411 kJ 16,85 kcal / 70,5 kJ
Bielkoviny 14 g 0,7 g
Sacharidy 69,4 g 3,47 g
– Z toho cukry 31,3 g 1,56 g
Tuk <1,02 g
Cholesterol 0 mg 0 mg
Vláknina 2 g 0,1 g
Sodík 0,039 g 0,002 g

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu