Spirulina BIO 300tbl

Spirulina BIO 300tbl

14.25 s DPH

Množstvo:

SKU:c533f73ac7c0. Kategórie: , .
Výrobca:
Brands

Popis

Spirulina BIO 300tbl

Bio Spirulina je 100% sladkovodná modrozelená riasa Arthrospira platensis obahujúca vzácne fytonutrienty (rastlinné výživné látky), ktoré sa nenachádzajú v žiadnych iných zelených potravinách, napr. fykocyanín a sulfolipidy. Spirulina je tiež výnimočným zdrojom beta karoténu, chlorofylu, vitamínu B12, karotenoidov, enzýmov, vitamínov a minerálnych látok.

Esenciálne AMINOKYSELINYBIO Spirulina
Spirulina má najvyšší obsah proteínov zo všetkých prírodných potravín (65%), ďaleko viac než mäso alebo ryby (15-25%), sójové bôby (35%), sušené mlieko (35%), obilniny (8-14%) alebo plnotučné mlieko (3-4%). Spirulina obsahuje ako jeden z mála rastlinných zdrojov všetky esenciálne aminokyseliny.

Zásadný význam stráviteľnosti proteínu
Bunková stena Spiruliny je tvorená mäkkými mukopolysacharidmi, neobsahuje celulózu, čo umožňuje ľahkú stráviteľnosť a jej vstrebávanie. Táto vynikajúca stráviteľnosť je obvzlášť dôležitá pre jedincov trpiacich podvýživou u ktorých je znížená kapacita príjmu živín. Podávanie spiruliny podvýživeným deťom je účinnejšia ako pri sušenom mlieku, pretože laktóza obsiahnutá v mlieku môže vyvolať ťažkosti so zažívaním.

Porovnanie obsahu proteínu v spiruline a v potravinách bohatých na proteíny:

BETA karotén
Spirulina je najbohatším zdrojom beta karoténu, jeho koncentrácia je niekoľko násobne vyššia ako v mrkve. Beta karotén má značné terapeutické účinky, vrátane schopnosti znižovať sérum cholesterolu a všadeprítomnej rakoviny. Počas posledných rokov vykonali zdravotnícke inštitúcie zaoberajúce sa výskumom rakoviny desiatky štúdií dokazujúcich, že beta karotén znižuje riziko všetkých druhov rakoviny, vrátane rakoviny pľúc, pažeráka, žalúdka, hrubého čreva, gastrointestinálneho traktu, pŕs a pošvy.

Fykocyanín
Najvýznamnejším farbivom v Spiruline je fykocyanín. Tento proteínový komplex tvorí približne 15% celej hmotnosti. Podľa posledných vedeckých výskumov má fykocyanín značné antioxidačné, protizápalové a antikarcinogénne účinky. Ovplyvňuje tvorbu kmeňových buniek kostnej dreni, podporuje tvorbu makrofágov a stimuluje fagocytózu. Tým výrazne prispieva k stimulácii imunitného systému. Pri výskume vykonanom v Černobyle u osôb postihnutých chorobami z ožiarenia, pri ktorých došlo k poklesu tvorby červených a bielych krviniek, sa ich stav výrazne zlepšil pri podávaní púhych 5 gramov spiruliny denne po dobu 6 týždňov. Fykocyanín znižuje toxicitu v obličkách a hrá zásadnú úlohu pri ochrane proti zlyhaniu obličiek spôsobenom toxickými prvkami alebo liekmi, má všestranné využitie pri liečbe dysfunkcie obličiek.

CHLOROFYL
Spirulina má vysoký obsah chlorofylu, ktorý má výrazné čistiace a detoxikačné účinky. Pomáha z organizmu odstraňovať ťažké kovy, chemické toxíny a ďalšie jedovaté látky. Regeneruje pečeňové tkanivo, prečisťuje krvné riečisko. Podporuje kožný metabolizmus, hojenie rán a vredov. Spoločne s fykocyanínom, železom, vitamínom B12 a kyselinou listovou výrazne podporujú zdravú krvotvorbu.

KAROTENOIDY
Spirulina obsahuje komplex niekoľkých karotenoidov bohatých na antioxidanty. Karotenoidy sú tvorené približne 50% karoténmi – alfa, beta a gama a  50% xantofylmi – zeaxantín, astaxantín, a ďalšie. Hoci beta karotén je zo všetkých karotenoidov najznámejší, komplex rozličných karotenoidov je oveľa efektívnejší než púhy izolovaný syntetický beta karotén vo forme vitamínových prípravkov.

ŽELEZO
Spirulina je jedným z najbohatších zdrojov železa, ktoré hrá zásadnú rolu pri tvorbe hemoglobínu a zdravého imunitného systému. Obsah železa v Spiruline je niekoľkonásobne vyšší než v ostatných potravinách a jeho vstrebateľnosť je podstatne vyššia než u syntetických doplnkoch železa.

Porovnanie obsahu železa v Spiruline s potravinami bohatými na železo:

Spirulina 89,0
Obilniny 4,5
Pivné kvasnice 18,0
Vajcia 1,4
Sója 12,0
Ryby 1,2
Hovädzie mäso 11,0
Kuracie mäso, syr 1,0

VÁPNIK, HORČÍK, CHRÓM
Obsahuje veľké množstvo vápnika, ktorý je všeobecne deficitný vo výžive, horčík uľahčuje absorpciu vápnika v spiruline. Chróm pomáha efektívne využiť glukózu a prispieva k stabilizácii krvného cukru.

Esenciálne mastné NENASÝTENÉ KYSELINY
Spirulina obsahuje kyselinu gama-linolénovú (GLA) a kyselina linolovú. GLA je v organizme dôležitá pre tvorbu telu prospešných prostaglandínov PGE 1, ktoré regulujú rad telesných funkcií. Znižujú hladinu LDL cholesterolu, priaznivo pôsobia pri predmenštruačnom syndróme, menopauze, pomáhajú pri kožných problémoch – akné, ekzémy.

GLYKOLIPIDY a SULFOLIPIDY
Súčasťou lipidov v spiruline sú zriedkavé glykolipidy a sulfolipidy, ktoré sú mimoriadne aktívne proti vírusovým ochoreniam (bránia vírusom preniknúť do buniek). Podľa vedeckých výskumov potláčajú vírus HIV-1 a vírus HIV-2, oparový vírus a ďalšie vírusy spôsobujúce deficit imunity.

ENZÝMY
BioSpirulina obsahuje rad enzýmov a to predovšetkým superoxiddismutázu (SOD) a glutatión peroxidázu, ktoré pomáhajú neutralizovať škodlivé účinky voľných radikálov. Poškodzovanie organizmu voľnými radikálmi je jednou z hlavných príčin ochorení spojených so starnutím organizmu.

POLYSACHARIDY
Základnými sú ramnóza a glykogén, ktoré sú v organizme ľahko a rýchlo vstrebateľné, majú nízky glykemický index. Poskytujú rýchlu energiu bez toho aby zaťažovali pankreas alebo precitipovali hypoglikémiu. Polysacharidy v Spiruline posilňujú imunitný systém, podporujú tvorbu T-buniek, makrofágov a stimulujú fagocytózu.

Počas posledných rokov bola vykonaný rad klinických štúdií, ktoré dokumentujú široké použitie spiruliny v prevencii i liečbe ochorení celej rady ochorení. BioSpirulina dodá vášmu telu kompletné živiny a energiu a vyčistí ho úplne prirodzeným spôsobom. Aj konzumácia malého množstvo tejto koncentrovanej potraviny denne výrazne prospeje vášmu zdraviu.

Použitie BIO SPIRULINY:

Posilnenie imunitného systému proti vírusovým ochoreniam.
Detoxikácia pečene a obličiek.
V terapii anémie, podporuje zvýšenie hladiny hemoglobínu.
Pomáha pri obrane proti nádorovým ochoreniam.
Pri podvýžive a hypovitaminóze k odstráneniu nutričných deficitov.
Využitie vysokej výživnej hodnoty v detskej výžive.
Pomáha pri chronickej zápche, čistí tráviace ústrojenstvo.
Pôsobí ako prebiotikum, podporuje tvorbu lactobacilov  a bifidobakterií.
Podpora kožného metabolizmu, hojenie rán a vredov.

Zloženie BIOSPIRULINY – NUTRIČNÉ HODNOTY:

Bielkoviny 65%
Uhľohydráty 18%
Tuky 5%
Minerálne prvky 8%
Energia 382 kcal / 1615 kJ

Minerálne stopové prvky (mg / 100g)

Vápnik 500 mg
Zinok 3 mg
Horčík 740 mg
Selén 0,1 mg
Železo 80 mg
Mangán 5,2 mg
Draslík 1260 mg
Chróm 0,4 mg
Sodík 1271 mg
Meď 1,8 mg
Fosfor 847 mg

Odporúčané dávkovanie: 2krát denne 2-5 tablety minimálne 15 minút pred jedlom, zapiť pohárom vody. U podvýživy je vhodnejšie užívať BioSpirulinu s jedlom.

Zloženie:

100% riasa Spirulina (Arthrospira platensis) v BIO kvalite. BioSpirulina neobsahuje žiadne konzervačné látky a farbivá. Tablety sú zlisované pod tlakom bez pojivých látok.

Obsah balenia:  300 tabliet, 500mg/tableta

Vyrobené v Českej republike.

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu