Prášok kakao nepražené BIO 125g

Prášok kakao nepražené BIO 125g

4.87 s DPH

Množstvo:

SKU:e62a5a754c8e. Categories: , , , , .
Výrobca:
Brands

Popis

Prášok kakao nepražené BIO 125g

Kakaový prášok od Iswari sú sušené, zomletá a odtučnená semená plodov kakaovníka pôvodom z Ekvádoru. Vďaka ich šetrnému spracovaniu pri nízkych teplotách (bez praženia) sú v nich zachované všetky bohaté nutričné ​​látky, vďaka ktorým bývalo kakao Indiánmi právom nazývané pokrmom Bohov. Vychutnajte si kakao v jeho najčistejšej podobe!

Vynikajúce antidepresívum
Mimoriadnej hodnoty antioxidantov
Bohaté na nenasýtené mastné kyseliny omega 6
Obsahuje najmä horčík, železo, síru, chróm, mangán a zinok

Podrobný popis: Kakao je výborným antidepresívom navodzujúcom dobrú náladu, pocity šťastia a spokojnosti, vrátane ľahkých afrodiziakálnych účinkov. Ďalej priaznivo ovplyvňuje funkciu mozgu a celý centrálny nervový systém. Látky ako anandamid, arginín, dopamín, tryptofan a fenyletylamín navodzujú potešenie a uvoľnenie. Kakao v sebe navyše skrýva MAO inhibítory (Monoamin Oxidase Inhibítory), ktoré spomaľujú odbúravanie andamidov a ďalších neurotransmiterov, zaisťujúc tým ich zotrvanie v krvnom obehu, a tak umožňujú dlhšie trvanie príjemnej nálady.

Kakao je najbohatšou plodinou na antioxidanty, ktoré nás chránia pred degeneratívnym a rakovinotvorným pôsobením voľných radikálov (vznikajúcich v znečistenom prostredí, nekvalitné strave, prirodzenou rádioaktivitou, a pod). Ich množstvo je klasifikované tzv ORAC jednotkami – kakao ich obsahuje viac ako 500 (napr. u nás na antioxidanty bohaté čučoriedky obsahujú cca 50 ORAC). V kakau sú zastúpené v podobe polyfenolov, katechínov a epikatechín.

Kakao obsahuje nenasýtené mastné kyseliny omega 6, ktoré sú však v čokoládach pražením znehodnotené na zdraviu škodlivé trans-mastné kyseliny.

Kakao tiež obsahuje množstvo minerálov a vitamínov. Je zdrojom horčíka, železa, síry, chrómu, mangánu, zinku a medi.

– Horčík podporujúci nervovú sústavu (činnosť srdca, mozgu) je považovaný za jeden z najviac nedostatkových minerálov v súčasnej štandardnej strave.

– Železo je potreb podmienkou krvotvorby a prevenciou proti anémii.

– Síra zlepšuje vzhľad kože a vlasov.

– Chróm je stopový prvok nevyhnutný pre hospodárenie s hladinou sacharidov v krvi.

– Mangán sa spoločne s železom podieľa na krvotvorbe.

– Zinok je nevyhnutný pre imunitný systém, pečeň, pankreas a enzymatické reakcie.

– Meď podporuje krvotvorbu a imunitu

Spôsob použitia: Pridajte do müsli, dezertov, jogurtov, ranných cereálií, apod Truffels s kakaovými bôby a goji: 1 lyžičkakakaových bôbov, 1 lyžička goji, 1 lyžička kokosového oleja, 1 lyžička karobového prášku, 4 mandle, 5 datlí. Všetko spoločnenasekajte v robote na hrubú zmes, ktorá pôjde tvarovať. Vytvorte truffles. Servírujte na tanieri posypané karobovým práškom.Dobrú chuť!

Obsah: 125 g

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu