Sirup z agáve BIO 500g

Sirup z agáve BIO 500g

8.35 s DPH

Množstvo:

SKU:5972b276cb71. Kategórie: , , , .
Výrobca:
Brands

Popis

Sirup z agáve BIO 500g

Sirup z agáve je prírodné sladidlo. Získava sa z niekoľkých druhov kaktusu agáve a väčšina produkcie pochádza z Mexika a Južnej Afriky. Sirup z agáve má výrazne sladkú chuť (je sladší ako bežný cukor), farba a konzistencia pripomínajú med, ale sirup z agáve je redší. Existuje svetlý a tmavý sirup z agáve. Svetlý sa spracúva pri nižších teplotách a prechádza jemnejšou filtráciou. Tmavšie sirupy – ako je aj tento sirup značky Iswari – sú menej filtrované a majú o trochu výraznejšiu chuť.

Sirup z agáve obsahuje 47% – 56% fruktózy a 16% – 20% glukózy. Presné zloženie sa líši podľa jednotlivých druhov. Glykemický index (t.j. vplyv sirupu z agáve na hladinu cukru v krvi) je podobný ako pri fruktóze. Rôzne zdroje uvádzajú GI 22 – 30. Napriek nízkemu glykemickému indexu sa neodporúča, aby bol konzumovaný v nadmernom množstve!

Sirup z agáve značky Iswari je spracovávaný pri nízkych teplotách (do 48°C), sú v ňom teda vo veľkej miere zachované enzýmy a je vhodným sladidlom pre priaznivcov surovej stravy, vitariánov.

AKO POUŽIŤ BIO RAW SIRUP Z AGÁVE

Sirup z agáve je približne 1,6-krát sladší ako bežný biely cukor. Stačí ho teda používať v menšom množstve. Má jemne karamelovú chuť. Výhodou je, že sa ľahko rozúšťa aj v studených nápojoch, dá sa ním sladiť napr. ľadový čaj. U vegánov je obľúbenou náhradou medu.

  • na sladenie nápojov a dezertov
  • ako poleva na wafle alebo palacinky (obdobne ako javorový sirup)
  • do kaše, müsli, raňajových zmesí
  • vo všeobecnosti ako náhrada cukru alebo medu

AKO SA VYRÁBA SIRUP Z AGÁVE

Na výrobu sirupu z agáve sa používa rastlina s botanickým názvom Agave americana a Agave tequilana. Listy sa osekávajú z rastlín starých sedem až štrnásť rokov. Zo stonky agáve sa potom extrahuje šťava, ktorá sa nazýva piña. Šťava sa filtruje, potom ohrieva, aby sa oddelili zložené cukry od jednoduchých cukrov. Z prefiltrovanej šťavy sa odstráni prebytočná voda, čím vznikne tekutina sirupovitej konzistencie, o niečo menej hustá ako je med. Farba sirupu z agáve sa môže líšiť podľa typu spracovania. Existujú aj alternatívne postupy pri výrobe sirupu z agáve.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

  • výrobca: Iswari
  • krajina pôvodu: Portugalsko
  • poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu