Datle bez jadier 250g

Datle bez jadier 100% 200g

1.99 s DPH

Množstvo:

SKU:953d545c9308. Kategória: .
Výrobca:
Brands

Popis

Datle bez jadier 250g

Datle rastú na datľovej palme. Tieto palmy pochádzajú z Ázie a pre veľkú obľúbenosť sa neskôr rozšírili do viacerých krajín. O datliach sa vie už viac ako 5 tisíc rokov pred naším letopočtom.Datle sú veľmi sladkým ovocím. Obľúbené sú najmä sušené. Sušia sa pomalou cestou, aby sa dosiahla maximálna kvalita a chuť. V púštnych krajinách sú každodenným pokrmom. Vyrába sa z nich chlieb alebo sa pražia na ohni. Z datlí sa pripravuje aj špeciálny nápoj, ktorý Arabi pijú na podporu trávenia.

Datle bez jadier sú silným zdrojom prírodných cukrov. Tiež obsahujú bielkoviny, vitamíny E, B5, A a C. Nezanedbateľný je obsah minerálov a to najmä železa, draslíka, vápnika, medi a chlóru. V dužine sa vyskytuje aminokyselina tryptofán, ktorá je dôležitá pre činnosť nervovej sústavy. Vďaka svojmu zloženiu sú datle bez jadier výborným pomocníkom organizmu na zlepšenie koncentrácie a sústredenia. Vzhľadom na ich vysokú cukornatosť sú balzamom na nervy.

Datle bez jadier sú výnimočné svojou šťavnatou sladkou chuťou. Neobsahujú kôstku a preto si ich obľúbia aj deti. Sú vhodné na bežnú konzumáciu, ale majú využitie v kuchyni. Počas Vianočných sviatkov sú ďatle súčasťou každej ovocnej misy.

Zloženie: datle bez jadier.

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu