Spirulina prášok BIO 125g

Spirulina prášok BIO 125g

8.14 s DPH

Množstvo:

SKU:e2d3cf6d14a6. Kategórie: , .
Výrobca:
Brands

Popis

Spirulina prášok BIO 125g

Spirulina je zelenomodrá riasa, ktorá sa vyskytuje najmä v jazerách tropických a subtropických oblastí a v riečnych tokoch. Je veľmi bohatá na kvalitnú bielkovinu (58% proteínov, napr mäso 25%, vajcia 50%) obsahuje všetky aminokyseliny. Okrem toho je spirulina skvelý detoxikant, zdroj beta-karoténov, vitamínov, antioxidantov a radu zdraviu veľmi prospešných látok.

Spirulina má veľmi vysokú nutričnú hodnotu vďaka mimoriadne vysokému podielu bielkovín a absencie celulózy v bunečnej stene. Preto je vhodná ako potravinový doplnok pre osoby so zníženou schopnosťou príjmu potravín. Zo všetkých živých organizmov je podiel bielkoviny u spiruliny najvyšší – medzi 65% až 71%. Okrem toho proteín spiruliny obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny. Proteíny sa nielen podieľajú na tvorbe svaloviny, ale sú dôležité aj pre celkový metabolizmus. Ak si uvedomíme, že pri tepelnej úprave mäsa a vajec je zhruba 50% bielkoviny zničené, stáva sa spirulina výborným doplnok našej potravy.

Použitie: Vmiešajte lyžičku do vody, zeleninovej či ovocnej šťavy, šalátu, a pod. Denne skonzumujte max 1 až 2 lyžičky. Prvé dva týždne zvyšujte postupne dávku z 1/3 lyžičky na 1 lyžičku.

Upozornenie: Pravidelná konzumácia spiruliny nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy, pretože toxické látky sa vylučujú okrem iného telovými tekutinami vrátane materského mlieka!

Hmotnosť: 125g

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu