Bambusové výhonky 170g

Bambusové výhonky 170g

1.80 s DPH

Množstvo:

SKU:3365e53a3099. Kategórie: , .
Výrobca:
Brands

Popis

Bambusové výhonky 170g

Bambusové výhonky nakrájané na prúžky a konzervované vo vode. Konzervovanie patrí k najlepším spôsobom ako uvoľniť ich horkú chuť.

Tak ako už názov napovedá, jedná sa a mladé výhonky rôznych odrôd bambusových rastlín. Konzervovanie im dodáva svetlo žlté sfarbenie. Majú chrumkavú, takmer vláknitú štruktúru.

Sú univerzálne a výživné. Možno ich pripraviť naozaj rôznymi spôsobmi! Napríklad v Indonézii sa varia v kokosovom mlieku a v Nepále sa konzumujú spolu so zemiakmi a fazuľou.

Majú nízky obsah kalórií, cukru, zanedbateľné množstvo tuku a sú bohaté na rôzne živiny. Obsahujú vitamíny ako je vitamín A, B6 (pyridoxín), E, tiamín, riboflavín, niacín, kyselinu listovú a kyselinu pantoténovú. Minerály nájdené v bambusových výhonkoch zahŕňajú vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok, meď, mangán, selén a železo.

Sú cenené aj pre ich priaznivé účinky na zdravie

  • Pomáhajú udržať normálnu hladinu cholesterolu v krvi.
  • Podporujú správne fungovanie imunitného systému.
  • Sú ideálnou prísadou pre ľudí, ktorí potrebujú zhodiť zopár nadbytočných kilogramov.
  • Priaznivo vplývajú na trávenie.
  • Vďaka vysokému obsahu draslíka, sa podieľajú na normálnej hladine krvného tlaku.

Použitie

Pred použitím ich dôkladne opláchnite čistou vodou a až potom ich možno použiť ako prílohu, alebo základ zeleninových, mäsitých jedál, omáčok či šalátov. Sú veľmi obľúbenou súčasťou thajského karí a Ázijských polievok.

Po otvorení ich skladujte v chladničke vo vzduchotesnej nádobe, naplnenej čistou vodou a spotrebujte do cca 3 dní. Voda v nádobe by sa mala vymieňať každý deň!

Zloženie

Bambusové výhonky, voda, kyselina citrónová.

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu