Olej pupalkový

Olej pupalkový 50ml

4.80 s DPH

Množstvo:

SKU:f0f1f69cc758. Kategórie: , , .
Výrobca:
Brands

Popis

Olej pupalkový 50ml

Pupalkový olej je získavaný zo semien pupalky dvojročnej, ktorá sa pestuje v ekologickom poľnohospodárstve. Olej je šetrne lisovaný za nízkych teplôt do 40 ° C, bez prístupu svetla, vzduchu a bez použitia chemických rozpúšťadiel. Je plnený v inertnej atmosfére, vďaka ktorému sa zamedzí oxidácii nenasýtených mastných kyselín.

Vyznačuje sa svetlo žltou farbou s prirodzenou chuťou semien pupalky.

Je bohatým zdrojom esenciálnych nenasýtených mastných kyselín, predovšetkým kyseliny linolovej a kyseliny gama-linolénovej. Kyselina linolová prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Priaznivý účinok sa dosiahne pri prívode 10 g kyseliny linolovej denne.

Užívaním pupalkového oleja zmiernite rôzne kožné ekzémy a vyrážky. V kozmetike je vhodný na regeneráciu starej pokožky, na problematickú pleť a vlasy, formou zábalov a masiek, alebo nechty. Priaznivé účinky pupalkového oleja privítajú hlavne ženy, a to pri menštruačných ťažkostiach alebo v období klimaktéria, pretože optimalizuje hormonálnu rovnováhu. Pri redukcii váhy pôsobí na metabolizmus tukov, zrýchľuje ich spaľovanie a zabraňuje ukladaniu. Dobrým pomocníkom je pri bolestiach hlavy a depresiách. Vonkajším užívaním zlepšíte prekrvenie horných i dolných končatín, zmiernite tak možný vznik kŕčových žíl. Pupalkový olej posilňuje celkovú imunitu.

Vzhľadom na obsah nenasýtených mastných kyselín je nevhodné olej používať k tepelnému ohrevu. Za vyšších teplôt sa kyseliny ničia a môžu sa premeniť na škodlivé látky. Pupalkový olej je vhodný pre studenú kuchyňu, na prípravu šalátov, zálievok alebo na dochutenie hotových jedál.

Produkt nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a deti do 3 rokov. Ak pravidelne užívate lieky alebo trpíte epilepsiou, odporúčame poradiť sa s lekárom.

ZLOŽENIE

BIO pupalkový olej z prvého lisovania za studena.

  • Skladovanie: Skladujte pri teplote do 20 ° C v suchu a tme, v uzavretom obale. Po otvorení uchovávajte v chladničke. Olej chráňte pred priamym slnečným svetlom.
  • Objem: 50 ml

Priemerné nutričné ​​hodnoty v 100 g energetická hodnota 3768 kJ / 900 kcal bielkoviny 0 g sacharidy 0 g tuk 100 g nasýtené mastné kyseliny 10 g mononenasýtené mastné kyseliny 8 g polynenasýtené mastné kyseliny 82 g z toho: kyselina linolová 72,6 g             kyselina gama-linolénová 9,1 g ostatné kyseliny 2,4 g cholesterol 0 mg vláknina 0 g sodík 0 g

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Odporúčaná dávka 1,5-3 g denne (1-2 kávové lyžičky). Vhodné je začať s malými dávkami a postupne ich zvyšovať.

Doplnok stravy, nie je náhradou pestrej stravy. Nie je určené deťom do 3 rokov. Neprekračujte dennú odporúčanú dávku.

Zvonku: Vtierajte do kože podľa potreby.

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu