Olej konopný BIO 250ml

Olej konopný BIO 250ml

8.17 s DPH

Množstvo:

SKU:8158a9d931eb. Kategórie: , , .
Výrobca:
Brands

Popis

Olej konopný BIO 250ml

Pre výrobu tohto BIO konopného oleja sú použité semená konope z ekologického pestovania.Nepridávajú sa žiadne chemické rozpúšťadlá ani iné prísady. Je pre neho charakteristická svetlo zelená farba s prírodnou zemitou chuťou a so salámovou dochuťou.

Vhodný iba pre studenú kuchyňu do šalátov, zálievok, na dochutenie hotových jedál, ale majá zároveň terapeutické použitie u celej rady zdravotných problémov. Nie je určený na vyprážanie, pečenie a varenie!

BIO panenský konopný olej je bohatým zdrojom cenných esenciálnych nenasýtených mastnýchkyselín typu omega-3 a omega-6 a rastlinných sterolov. Obsahuje tiež minerálne látky ako jevápnik, horčík, draslík alebo železo a vitamíny A, E, D a niektoré zo skupiny B.

Konopný olej má vynikajúce regeneračné, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Užívať homôže každý, je vhodný aj pre tehotné ženy, vrcholových športovcov alebo ťažko pracujúcich. Jehoúčinky priaznivo ovplyvňujú metabolizmus a imunitný systém. Pôsobí tiež ako antioxidant.Napomáha znižovať cholesterol v krvi, podporuje správnu činnosť srdca a krvný obeh. Bývaodporúčaný ako prevencia proti civilizačným chorobám. Pravidelné užívanie podporuje kvalitnýspánok a znižuje únavu.

Široké využitie má aj v kozmetike, pridáva sa napríklad do masážnych emulzií. Uvoľňuje stuhnutékĺby, chrbticu a svaly. Výborný je aj na akné a iné kožné ochorenia napríklad ekzémy, plesnealebo opary a popraskanú kožu. Priamou aplikáciou zmiernite bercové vredy, kŕčové žily a tiežnásledky popálenín. Formou vlasových zábalov obnovuje a dodá prirodzený lesk a silu vašimvlasom.

Konopný olej je výborným doplnkom aj v kuchyni. Aj keď nie je určený pre smaženie, pečenie avarenie, výborne sa hodí do zeleninových alebo cestovinových šalátov.

Konopný olej môžete užívať raz denne pri jedle kávovú lyžičku. Ak trpíte chronickou zápchou,odporúča sa užívať olej ráno na lačno.

Zloženie : BIO panenský konopný olej z prvého lisovania za studena.

Skladovanie : teplota max 16 ° C, v tme a suchu. Fľaša starostlivo uzatvárajte. Nezahrievajte!

Pre výrobu tohoto BIO konopného oleja  sú použité semená konope z ekologického poľnohospodárstva, podľa štandardov Európskej únie. Olej je šetrne lisovaný za nízkych teplôt do 40 C, bez prístupu svetla a vzduchu.

Je plnený podľa patentovanej technológie NITRODOSE , vďaka ktorej sa zamedzí oxidácii nenasýtených mastných kyselín .Nie sú použité chemické rozpúšťadlá a iné prísady. Plnené v inetrnej atmosfére dusíka. Nie sú použité chemické rozpúšťadlá a iné prísady.

Priemerné nutričné hodnoty v 100 g :

energetická hodnota 3453 kJ/840 kcal
bielkoviny 0 g
sacharidy 0 g
tuk 100 g
nasýtené mastné kyseliny 11 g
mononenasýtené mastné kyseliny 12 g
polynenasýtené mastné kyseliny 77 g
z toho: kyselina linolová (omega6) 51,3 g
kyselina gammalinolenová 3,3 g
kyselina alfalinolénová (omega3) 16,7 g
kyselina stearidonová (omega3) 0,7 g
cholesterol 0 mg
vláknina 0 g
sodík 0 mg
vitamín E 9 mg *

Obsah  :     250 ml

Krajina pôvodu  : Taliansko

Vyrobené v Českej republike

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu