Olej kokosový BIO 400ml

Olej kokosový BIO 400ml

7.47 s DPH

Množstvo:

SKU:cfb1c54e7554. Kategórie: , , .
Výrobca:
Brands

Popis

Olej kokosový BIO 400ml

Kokos má širokú škálu zdravotných účinkov vďaka svojej vláknine a výživnému obsahu. Kokosový olej je pozoruhodným zdrojom živín a liekov. Je to rozhodne najzdravší olej na svete navzdory skutočnosti, že má vysoký obsah nasýtených tukov.

Kokosový olej je veľmi populárna potravina vyrobená z „mäsa“ kokosových orechov. Kokosový orech bol dlho primárnym zdrojom živín v trópoch. Jeho rôzne priemyslové a kozmetické aplikácie z neho vytvorilil životaschopnú komoditu.

Je tepelne stály a je preto veľmi vhodný na varenie, pečenie, vyprážanie. Veľmi pomaly oxiduje, vzdoruje žltnutiu a má životnosť približne dva roky – panenský kokosový olej vytvorený procesom mokrého mletia má „večnú“ trvanlivosť.

Má antibakteriálny účinok, je vynikajúci na masáže a starostlivosť o pokožku tela, napr. do kúpeľa, po opaľovaní, ako zubný olej, alebo lubrikant. Vlasové zábaly z BIO Kokosového oleja sa používajú proti lámavosti vlasov a končekov alebo aj pri ich vypadávaní. Dodáva vlasom zdravý a prirodzený lesk, zmäkčuje ich a dokáže úplne odstrániť lupiny. Je možné ho použiť ako zábal pred umytím vlasov alebo ho jemne vmasírovať do pokožky. Je to 100% prírodná náhrada drvivej väčšine vlasových produktov a keďže neobsahuje žiadne umelé prísady alebo prímesy, tak je bezpečný pre človeka a rôzne typy pokožky. Je aj skvelou náhradou telového mlieka a rôznych krémov. Má preukázateľné zdravotné účinky pri rôznych ekzémoch, vyrážkach alebo alergických reakciách. Veľmi ľahko sa rozotiera a keďže jeho zloženie je blízke tukom v ľudskej pokožke, tak sa aj veľmi ľahko vstrebáva. Účinne pôsobí aj na popraskané pery ako balzam.

Kokosový olej se získava šetrným spracovaním kokosových orechov. Odoláva vplyvom tepla a oxidácie, zostáva stabilný i pri vysokých teplotách. Je preto vynikajúcou zdravou náhradou nielen pre varenie, ale aj pečenie a smaženie. Kokosový olej je ľahko stráviteľný – mastné kyseliny ae vyskytujú v oleji v stredne dlhých reťazcoch – MCT – ktoré stimulujú metabolizmus. Podporujú vstrebávanie ďalších látok – napr. esenciálnych mastných kyselín, kterých je v dnešnej dobe v strave nedostatok. Obľúbený je v ayurvédskej a vegetariánskej kuchyni.

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu