mast-lipkavcova-svizelova-50ml

Masť Lipkavcová / Svízelová 50ml

2.99 s DPH

Lipkavcová masť – veľmi účinná kozmetická bylinná masť vhodná k vypínaniu pleti, vyhladzovaniu vrások a na prevenciu ich tvorby.

Množstvo:

Kategória: .
Výrobca:
Brands

Z dôvodu čerstvosti produktov a skladových zásob sa výrobky tejto značky objednávajú vždy v pondelok a naskladňujú sa v piatok ten istý týždeň (vtedy ich odosielame)

Popis

Lipkavcová masť – veľmi účinná kozmetická bylinná masť vhodná k vypínaniu pleti, vyhladzovaniu vrások a na prevenciu ich tvorby.
Blahodárne pôsobí na mladistvý vzhľad, pružnosť a pevnosť pokožky. Poslúži aj k ochrane pleti pred nepriaznivými vplyvmi počasia.
Vhodná aj pre mužov (po holení).

-V akých prípadoch lipkavcovú masť použiť:
Lipkavcová masť veľmi dobre pôsobí na vitalitu, pružnosť a pevnosť pokožky a je tak vhodná na vypínanie pleti, vyhladzovanie vrások a zároveň slúži na ich prevenciu. Masť tak napomáha udržiavať mladistvý vzhľad.
Túto masť možno s úspechom využiť aj na regeneráciu pokožky aj k ochrane pleti pred nepriaznivými vplyvmi počasia.
Masť môžu bez problémov užívať aj muži – napr. po holení.

-Z čoho sa lipkavcová masť skladá:
Bylinným základom masti je lipkavec vonný (Galium odoratum), tiež nazývaný ako marinka vonná. Lipkavec rastie v listnatých lesoch, na rúbaniskách a u lesných ciest. Dorastá až do výšky 40 cm, má drobné biele kvety.
Lipkavec vonný sa dnes hojne využíva v liečiteľstve i lekárstve, zbieranou časťou je vňať rastliny. Má rad účinných látok, k najdôležitejším z nich patria kumaríny, glykozidy a triesloviny.

Masťovým základom je čistená bravčová masť (extrahovaná horúcou parou), ktorá svojím zložením pripomína ľudský tuk. Bravčová masť všeobecne patrí k najkvalitnejším základom mastí: veľmi dobre sa vstrebáva do pokožky, je kvalitným nosičom liečivých látok obsiahnutých v bylinách a používa sa na liečbu rôznych dermatitíd. Hoci sa v súčasnosti hojne využívajú rôzne syntetické látky, kvalitnú bravčovú masť zatiaľ nemôže v mastiach nič nahradiť.

V lipkavcovej masti je obsiahnutý tiež pravý včelí vosk – má totiž výborné ochranné a hydratačné schopnosti a zvyšuje celkovú kvalitu masti.

-Prečo obsahuje lipkavcová masť aj iné byliny:
Účinok lipkavca vonného je v masti umocnený ďalšími bylinami: prasličkou, brezou, zeleným čajom a tymianom. Účinky týchto bylín sa vzájomne dopĺňajú a posilňujú vlastnosti lipkavca.

-Ako lipkavcovú masť správne aplikovať:
Pred nanesením lipkavcovej masti odporúčame postihnutú partiu umyť vodou bez mydla a dobre vysušiť. Masť sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku tak, aby neupchala póry. Masť používame 2-3x denne (alebo podľa aktuálnej potreby), jemne ju vtierame 2 až 3 minúty do kože.
Vďaka správnej aplikácii masti pomáhate zvyšovať jej účinok.

Lipkavcová masť neobsahuje konzervanty ani umelé farbivá.

Zloženie: bravčová masť, včelí vosk, lipkavec vonný, tymián, breza, praslička, zelený čaj, parfum (zmes prírodných silíc)
(Adeps Suillus, Cera Alba, Galium Aparine Extract, Thymus Vulgaris Extract, Betula Alba Leaf Extract, Equisetum arvense Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Parfum)

Alergény: včelí vosk

 

Krajina pôvodu: Česká Republika

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu