prasok-ashwagandha-bio-raw-200g

Prášok Ashwagandha BIO RAW 200g

7.94 s DPH

Ashwagandha, indický ženšen alebo aj zimná čerešňa, to sú všetko názvy pre bylinu, ktorá má svoj pôvod v Indii, kde sa používa stáročia v rámci ajurvédy.

Množstvo:

Kategórie: , , .
Brands

Popis

Ashwagandha, indický ženšen alebo aj zimná čerešňa, to sú všetko názvy pre bylinu, ktorá má svoj pôvod v Indii, kde sa používa stáročia v rámci ajurvédy.
Jej účinky sa odvíjajú najmä od dvoch látok, ktoré Ashwagandha obsahuje: alkaloidy a laktóny.
Bylina rastie ako krík, má oranžovo-červené plody. Pre terapeutické využitie sa používajú jej hľuzy (korene) najčastejšie vo forme prášku.

Ashwagandha je adaptogénna rastlina, ktorá pomáha telu prispôsobiť sa stresu.
Zlepšuje schopnosť tela udržať si fyzickú silu a zlepšuje adaptáciu organizmu na rôzne typy stresu.
Je to mimoriadne silný adaptogén, známy v ajurvéde a používaný ešte v staroveku. Adaptogény pomáhajú telu vyrovnať sa s vonkajšími vplyvmi ako sú toxíny, úzkosť a nespavosť.

Ashwagandha je adaptogén a môže pomôcť vo viacerých oblastiach.
• Prispieva k morálnej funkcii reprodukčného systému (podporuje zdravie ženských reprodukčných orgánov, podporuje mužské sexuálne funkcie – pomáha udržiavať pohyblivosť spermií a počet spermií)
• Podporuje duševné zdravie a spánok (podporuje odolnosť organizmu na stres, prispieva k optimálnej relaxácii a k emocionálnej rovnováhe)
• Podporuje svalovú výdrž, energiu, vitalitu (pomáha udržiavať optimálnu výdrž, pocity energie a vitality, telesnej a duševnej pohody)
• Prispieva k normálnej funkcii dýchacieho systému
• Pomáha udržiavať zdravie pokožky

Ashwagandha je rastlinou, ktorá sa v najväčšom celosvetovom bylinnom medicínskom systéme považuje za prvotriedne prírodné tonikum. Je jednou z najcennejších bylín v ajurvédskom medicínskom systéme s históriou používania viac ako 3000 rokov.
Patrí medzi najčastejšie používané prísady v rôznych omladzovacích sérach. Pomáha udržať správnu výživu tkanív a to najmä svalov a kostí, pričom podporuje správnu činnosť nadobličiek a reprodukčných orgánov.

Má vysoký obsah železa a zvyšuje hladinu hemoglobínu. Plody ashwagandy zlepšujú cirkuláciu krvi a absorbciu živín bunkami. V čínskej medicíne sa používajú na podporu činnosti pečene a obličiek.

Pridajte do šťavy, smoothies, dezertov, do varenia alebo pečenia.

Tip: Osviežte sa s ovocným smoothie:
– 1 mango
– 1 banán
– 1 polievková lyžica Ashwagandha prášok
– 35 ml. kokosová voda
Rozmixujte pri vysokých otáčkach, po dobu cca 30 sekúnd alebo kým smoothie nie je krémový. Ihneď podávajte.

Pozn.: Vyššie uvedený text nie je zdravotným tvrdením, ktoré má za účel vyvolať v zákazníkovi dojem, že výrobok je potravina s pozitívnym dopadom na ľudské zdravie. Text je interpretáciou informácií z verejne dostupných zdrojov.

Nakoľko od 14. 12. 2012 podľa nariadenia Európskej komisie č. 432/2012 nesmieme uvádzať vplyv potravín a väčšiny ich zložiek na ľudské zdravie – preto Vás prosíme, aby ste si dohľadali vplyv obsiahnutých látok daného výrobku na ľudské zdravie sami z verejne dostupných zdrojov. Ďakujeme za pochopenie!

Zloženie: 100% BIO RAW Ashwagandha prášok*.
* = Z ekologického poľnohospodárstva.

 

Nutričné hodnoty na 100g / 100ml produktu:

Energia 1159,3kJ / 277k,1cal

Tuky 0,3g
– z toho Nasýtené mastné kyseliny 0,1g
Sacharidy 46,9g
– z toho Cukry 10,7g
Vláknina 36g
Bielkoviny 3,7g
Soľ 0,625g

 

Krajina pôvodu: India

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu