Olej ryžový 500ml

Olej ryžový 500ml

5.59 s DPH

Množstvo:

SKU:22d5bc82b503. Kategórie: , , .
Výrobca:
Brands

Popis

Olej ryžový 500ml

Základnou zložkou ryžového oleja sú nenasýtené mastné kyseliny. Zloženie mastných kyselín, vitamínov a minerálov je unikátne. Bohatý je aj na vitamín E, ktorý pôsobí ako prírodný antioxidant a „reguluje“ tvorbu voľných radikálov v tele. Výborný je aj ako prevencia proti vzniku koronárnych chorôb. Užívanie ryžového oleja je prínosné pre zníženie krvného cholesterolu a LDL cholesterolu, ktorý je pre náš organizmus taktiež škodlivý. Naopak zvyšuje, zdraviu prospešný, HDL cholesterol.

Ryžový olej má široké využitie aj v kozmetike. Priaznivo ovplyvňuje (formou zábalov) rast a regeneráciu poškodených vlasov. Ďalej sa používa v starostlivosti o vlasy alebo riasy. Rad firiem ho dlhú dobu pridáva do kozmetických produktov, je výborný na spevnenie a pružnosť pokožky. Samotný olej sa veľmi ľahko vstrebáva a neupcháva póry. Použiť ho môžete aj pri starostlivosti o detskú pokožku, olej je hypoalergénny.

Jemne ryžová, nevýrazná až neutrálna chuť so svetlo hnedou farbou je pre ryžový olej typická. Neovplyvňuje chuť pripravovaných pokrmov. Pretože má vyšší bod prepálenia a nízku priľnavosť, je vhodný na smaženie. Možno ho použiť aj na pečenie, pre studenú kuchyňu, na prípravu šalátov a dressingov.

Zloženie: Panenský ryžový olej z prvého lisovania za studena.

Olej obsahuje gamma-oryzanol (prírodný antioxidant) a vitamín E, ktorý spomaľuje oxidačné procesy, čím sa olej stáva menej náchylný ku stuchnutiu.

Skladovanie: Uchovávajte v suchu a tme.

 

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Pridajte svoju recenziu